Anasayfa / +Manşet / 0850 Numaraların Sağladıkları Avantajlar Nelerdir?

0850 Numaraların Sağladıkları Avantajlar Nelerdir?

Bulut bilişim ya da Türkçemize daha anlaşılır bir şekilde çevirirsek çevirim içi bilgi dağıtımı. Adından anlaşılabileceği çevirim içi olduğunuz zaman size ait verilere istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz bir hizmettir. Son yıllarda popülaritesi giderek artan bulut hizmetleri başta veri depolama alanı olmak üzere birçok alanda farklı uyarlamalar yapılarak kullanılmaya başlanmıştır. Bulut teknolojisi bir ürün değildir aslında, bir hizmettir. İnsanlara yeni bir ürün satılmıyor, sadece var olan bilgilere ve verilere daha hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlarken diğer yandan daha hızlı ve büyük ölçülerde depolanmasını sağlıyor. Bu yönü ile bir hizmettir.

Teknoloji dünyasında yeni bir ürünün satılması kadar o ürünün sağlayacağı hizmetler çok daha önemlidir. Çünkü internet sanal bir alan olduğu için çoğunlukla bir ürün olarak değil bir hizmet olarak görülmektedir. Bu nedenle sağlanan hizmetler her alanda daha kolay uyarlanabilmekte ve herkes tarafından daha kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Buna en büyük örnek ise 0850 numaraların bulut hizmetleri kapsamına alınmasıdır. Veri depola hizmeti olarak sunulan bulut hizmeti, santral hizmetine uyarlanmış ve bu sayede bulut santral hizmeti ortaya çıkmıştır.

Şirketler için 0850 Numaraların Avantajları

0850 numaraların bulut hizmetinden faydalanmak için ilk önce 0850 numaraların ne olduğunu ve hangi amaçla kullanıldığını bilmek gerekir. 0850 numaralar 2011 yılından itibaren Türk Telekom’un isteyen kişi ve kurumlara verdiği bir telefon numarasıdır. Göçebe olarak adlandırılan bu telefon numaraları herhangi bir yere bölgeye ait olmaksızın Türkiye’nin her yerine kullanabilirsiniz. Bu telefon numaraları daha çok kurumsal şirketler tarafından kullanılsa da bireysel olarak da kullanılabilir. İnternet üzerinden bu numaraları sağlayan sitelerle iletişime geçilebileceği Türk Telekom bayilerine gidilerek de 0850 numaralar için talepte bulunulabilir. Sizi 0850 ile başlayan bir telefon numarası aradığında muhtemel kurumsal hatta sahip bir firma tarafından aranıyorsunuzdur, 00850 ile başlayan bir numara arıyorsa bu alan kodu da Kuzey Kore’ye aittir.

Gerekli yerlere başvuru yaptığınız takdirde birkaç gün içerisinde 0850 hattınız kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu hatta sahip olduktan sonra bulut hizmetinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. IP tabanlı sunulan bir hizmet olması sebebiyle bulut hizmetinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Bir firma sahibiyseniz gerekli santral ekipmanları almak yerine bulut hizmetinden faydalanmanız mümkün. Santral ekipmanları almak size maddi yükümlülükler getirirken, bulut hizmeti alarak bu maddi yükümlülüklerden kurtulabilirsiniz. Bir çağrı merkezi olarak kullanabileceğiniz 0850 numaraların bulut hizmeti sayesinde kısa sürede, bir çağrı merkezine ihtiyaç duyulan tüm teknolojiyi yine bulut hizmeti sayesinde alabilirsiniz.

Bir diğer avantajı ise nerede olursanız olun, çevirim içi olduğunuz bir yerde kolaylıkla 0850 numaraların bulut hizmetinden faydalanabilirsiniz. Aynı andan yüzlerce çağrıyı kabul edebileceğiniz gibi, bir hat üzerinden aynı anda birkaç aramayı da aynı anda yapabilirsiniz. Robot santral servisi sayesinde sizi arayan müşterilerinizi 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz bir şekilde karşılayabilir, sekreter mesajı ile gerekli bilgileri verebilir ve yapılan tüm aramaları kayıt altına alabilirsiniz.

0850 numaralar ile birlikte bulut hizmetinden faydalanarak konferans yapılabilir ( 3 kişi), sesli yanıt hizmeti, çağrı yönlendirme, beni bul gibi birçok ayrıcalıklı hizmetten de faydalanabilirsiniz.

Ekonomik olarak da birçok avantaja sahip olan 0850 numaralar, normal hatlara göre % 70 daha hesaplı olurken, bulut hizmetinden de faydalanarak santral cihazlarına yapacağınız yatırımın çok az bir miktarını bulut hizmetlerini yaparak daha hesaplı bir şekilde daha iyi bir hizmet alabilirsiniz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir