Anasayfa / +Manşet / 0850 Numarası Nasıl Alınır?

0850 Numarası Nasıl Alınır?

Günümüzde telefon görüşmelerimizin her geçen gün arttığı kaçınılmaz bir gerçektir. Gerek aile bireyleri gerek arkadaşlarımız ile yaptığımız bu görüşmelerin bir de bizler için bir bedeli vardır. İletişim yani asıl adı ile telekomünikasyon piyasası olarak adlandırdığımız bu sektöründe her geçen gün büyüdüğünü görmekteyiz. Konuşma süremize göre ücretlendirilen bu sistem de ödediğimiz faturalarında bedelleri her geçen gün artmaktadır. Bir de bu durumu şirketler için düşünürsek onların da katlandığı bedel gayet fazla rakamlara çıkmaktadır.

Müşterileri ve kendi aralarında yapmak zorunda oldukları bu görüşmelerine bir kısıt getiremedikleri gibi sürekli büyüdüklerini ve bağlantıda oldukları müşterilerin arttığını göz önünde bulundurursak ödedikleri faturaların ne kadar çok olduğunu tahmin edebiliriz. Son zamanlarda çıkan 0850 numaralar hem şirketler hem de bireysel kullanıcıların tek çıkış noktası olmuş ve artan talepler ile piyasada faaliyetlerine devam etmektedirler.

0850 Numaralarının Özellikleri Nelerdir?

Bu numaralar sabit telefon hatları gibi adres gerektirmeyen numaralardır. 0850 ile başlayan numaralar diğer sabit hatlar gibi her şehir için farklı bir kod gerektirmediği için her hangi bir taşıma durumunda telefon numaranızı da taşımanıza ve değiştirmenize gerek kalmaz.

Öncelikli olarak 0850 ile başlayan bir numara sahip olmak hem bireysel hem de kurumsal kullanıcıların tercih edebileceği ve kullanıcı türüne göre değişen farklı belgeler ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzdan sonra 2 – 3 gün içerisinde numaranız kullanıma açılacaktır.

Bu numaraların avantajlarından bahsedecek olursak cep telefonlarında olduğu gibi ön ödemeli seçeneği mevcuttur. Sürpriz faturalarla karşılaşmazsınız. Saniye bazlı ücretlendirme yapıldığı için diğer hatlardaki gibi 10 saniyelik konuşmanızda 1 dakika ücreti ödemezsiniz. Sabit hatlarda bilgisayarlarda ve cep telefonlarında gerekli özelliklere sahip olduğunuz sürece kullanabilirsiniz. Bu özellikleri sayesinde sürekli telefonun başında beklemek zorunda kalmazsınız. Kurumsal müşteriler için kurulan sanal bir santral ve değişik içerikler de desteklenen sistemde farklı müşterilerinde tercihlerine göre 0850 numara tahsisi yapılmaktadır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

şehit

Türkiye Şehitlerini Uğurluyor!

Adana Şehidini Uğurladı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir