Anasayfa / +Manşet / 4 Adımda Windows 10 Güncellemelerini Kapatmak
windows 10 sistem ayarları
windows 10 sistem ayarları

4 Adımda Windows 10 Güncellemelerini Kapatmak

Windows XP, Windows 7 ve neredeyse Windows 8’e bile alıştık derken bir an da Windows 10 çıka geldi, sürekli güncellenmesi ve Microsoft’un çok fazla özen göstermesi sonucunda birçok kişi Windows 10 kullanmaya başladı. Ancak ardı arkası kesilmeyen ve arka planda çalışan güncelleştirmeler başta oyun severler olmak üzere birçok kişinin hoşuna gitmemekle birlikte, henüz alışamadığımız Windows 10 ‘ un menüsünde bu güncelleştirmeleri kapatmak bazen karmaşık bir hal alabiliyor.  Şimdi bu güncelleştirmeleri nasıl kapatacağız, adım adım uygulayalım.

1.Adım

Öncelikle Başlat + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açıyoruz.

windows 10
windows 10

2.Adım

Daha sonra açılan pencereye “Services.msn” yazıyoruz ve ENTER tuşuna basıyoruz.

windows logo
windows logo

3.Adım

Karşınıza gelecek “Hizmetler” listesinden “Windows Update” satırını bulun, kolay bulmak için herhangi bir maddenin üstüne bir kere sol tıklayarak klavyeden “W” ye basarak “W” ile başlayan bütün satırlara ulaşabilirsiniz.

windows 10 sistem ayarları
windows 10 sistem ayarları

4.Adım

“Windows Update” satırını bulduktan sonra sağ tıklayarak özellikler seçeneğini seçin, açılan pencerede bulunan “Hizmet Dökümü” bölümünde bulunan seçeneklerden “Durdur” butonuna basın. Bir süre bekledikten sonra “Devre Dışı” seçeneğini seçin “Uygula” ve “Tamam”  butonlarına basarak işleminizi sonlandırın.

windows 10 güncelleme
windows 10 güncelleme

Tebrikler artık Windows 10 güncellemeleriniz devre dışı, tekrar açmak istediğiniz zaman sadece 4. Adım da ki pencereye tekrar gelerek hizmeti tekrar çalışır hale getirerek, başlangıç şeklini “Otomatik”  olarak düzeltmemiz güncellemeleri yeniden aktif etmek için yeterli olacaktır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

haber

Afrin’de Son Durum!

Afrin’de Özel Kuvvetler sabah saatleri itibarıyla, dün askerlerimizin şehit olduğu Ömer Uşağı ve Mahal Uşağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir