Anasayfa / +Manşet / Bulut Hosting Paketleri Nelerdir?

Bulut Hosting Paketleri Nelerdir?

Günümüz rekabet şartları artık eskiye göre çok farklı bir şekilde sürdürülebilmektedir. Bilgi çağının başlaması ile beraber bilginin ve iletişim kanallarının gücü ortaya çıkmakta ve bu kriterleri sağlıklı bir şekilde yerine getiren firmaların ayakta kaldığı bir düzen kurulmaktadır. İnternet ve bilgisayarın hayatımıza girmesi tüm firmaları derinden etkilemiş ve sektörleri farklı bir noktaya kaydırmıştır. Şöyle ki klasik Pazar anlayışı internetin sınırsız dünyası ile tarihe karışmış ve firmalara büyük ölçüde imkânlar tanımıştır. Tabi internetin imkânlarından en iyi şekilde yararlanabilmek için firmaların alt yapıları ve internet üzerinde yapmış oldukları entegrede oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Kurumsal bir firma olabilmenin en temel koşullarından bir tanesi sürekli olarak yeniliğe açık olmak ve iletişim konusunda uzman olmaktan geçer. bu sebepten ötürü birçok firma iletişim kanallarını güçlendirici yatırımları yapmakta ve sürekli olarak firma dışı unsurlarla iletişim halinde olmaktadır. Çağrı merkezi gibi birçok iletişim kanalı günümüz firmalarınca en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Firmalar çağrı merkezleri üzerinden devamlı olarak dışarıya açık olabilmekte ve hizmet verebilmektedir. İletişim ve bilgi akışını sağlamanın diğer bir yöntemi ise hosting hizmetlerinden faydalanmaktır.

Bulut Hosting Paketleri ile Tanışın

İnsanlar bir konu veya firma hakkında bilgi almak istediklerinde ilk başvurdukları yöntem internette bilgi aramaktır. Bu yüzden hemen hemen her firmanın bir web sitesi sahibi olması gerekir. Firma web sitesi üzerinden devamlı olarak açık kalacak ve firma hakkında her şey dışarısı ile paylaşılabilecektir. Bunu gören kurumsal birçok firmada web hizmetlerinden fazlası ile yararlanmaktadır. İnternet üzerinden satış, reklam, tanıtım veya teknik destek gibi birçok önemli hizmet başarı ile verilebilmektedir. Bu sayede ek bir maliyete katlanılmadan birçok hizmet profesyonel olarak bir arada sunulabilmekte ayrıca müşteri memnuniyetine büyük katkı sunmaktadır.

Firmaların veya bireylerin web sitesi sahibi olabilmeleri için öncelikle bir hosting paketine sahip olmaları gerekir. Web hosting bir sitenin içeriğin yüklendiği sunucudur, yani mevcut web sitesinin internet üzerinden akışı bir sunucu üzerinden yapılmaktadır. Günün her anı sunucular açık olduğundan siteye girişte her an mümkün olabilmektedir. Tabi bir sitenin kalitesi de hosting paketinin alındığı sunucu ile ilgilidir. Site kalitesini belirleyen hız, sunucu üzerinde ki alan büyüklüğü ve kullanılan programların türü gibi birkaç teknik nokta bulunmaktadır. Hız sitenin sunucu üzerinde ki içeriğinin sizin bilgisayarınıza düşme süresidir. Bu süre sunucunun kalitesine ve sizin sunucu üzerindeki sahip olduğunuz alan ile ilgilidir.

İnsanların birçoğu bir web sitesine girdiklerinde sitenin akış hızına büyük önem vermektedirler. Site hızı yavaş olan bir site içerisinde beklemekten sıkılan birçok kimse siteyi terk etmektedir. Bu yüzden sitenin akış hızı site kalitesi açısından oldukça önemlidir. İşte bu noktada Bulut hosting hizmetleri en hızlı web hosting hizmetini verebilecek sunucu türleridir. Vds veya dedicated sunucu hizmetlerinin tamamı bulut hosting üzerinden rahatlıkla alınabilir. Web sitesi için gerekli alan büyüklüğünü hosting üzerinden yaparak en hızlı site hizmetini vermeye başlayabilirsiniz. Hızlı bir internet sitesi sayesinde sektörün önde gelen firmalarından birisi olmak ve profesyonel hizmeti sunabilmek mümkündür.

Bulut hosting paketlerini kurumsal, bireysel ve bayilik paketler halinde satın alabilir dilediğiniz sürelerde kiralayabilirsiniz. Aylık veya yıllık olarak kiralayabileceğiniz hosting paketlerinin fiyatları da paket büyüklüğüne göre değişmektedir. Sahip olmak istediğiniz web sitesinin içeriğine göre seçeceğiniz alan büyüklükleri sunucu yoğunluğuna göre değişmekte ve farklı fiyatlarda satılmaktadır. Dilerseniz paylaşımcı sunucuların yerine siteniz için dedicated server hizmetini de seçebilir ve alabilirsiniz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir