Anasayfa / +Manşet / Fitness ve Trambolin Modelleri

Fitness ve Trambolin Modelleri

Metal ayakları üzerinde bulunan ve yatay bir metal çerçeve ile çevrilmiş, bu çerçevenin içine yaylar ile gerilmiş esnek ağ bulunan bir spor aletidir. Trambolin, genel olarak akrobatik hareketler yapmak ve havada taklalar atabilmek için tasarlanır.

Kökleri yüzlerce yıl öncesine dayanır ve ilk olarak sirklerde kullanılmaya başlandı. Günümüzde bir spor dalı haline geldi ve şu anda bu spor dalının, dünya çapında bir birlik kuruluşu bile var.

Küçük çocukların da zevk alarak oynadıkları ev tipi modellerinin yanı sıra, fitness antrenmanları için tasarlanan ve daha profesyonel olan modelleri de vardır. Standart bir trambolin, 1.8 mt x 3.6 mt ebatlarında olmalı ve yerden yüksekliği de 1 mt. olmalıdır.

Fitness Antrenman Modelleri

Tüm fitness antrenmanlarında olduğu gibi, bu aletle yapılan antrenmanlarda da amaç, sıkı ve dinç bir vücuda sahip olmaktır.

Bu aletlerin birçok modeli bulunur. Bu modellerden bir tanesi de üstü çadır ile kapalı olan modelidir. Genel olarak nadir de olsa istenmeyen kazaların önüne geçilmesi için böyle bir model üretildi.

Bilindiği üzere fitness antrenmanlarında sınırsız uygulamalar vardır. Birçok fitness çeşidi bulunur ve bu aletle yapılan antrenman da bunlardan bir tanesidir.

Bu aletle yapılacak antrenman çeşitleri aslında step antrenmanlarında yapılan hareketlerin değişik bir versiyonudur denilebilir. Burada amaç yalnızca sıçramak değil, belli bir amaca hitap eden hareketleri bu alet yardımı ile yapmaktır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir