Anasayfa / Teknoloji Haberleri / INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIN ALMA

INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIN ALMA

Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulmuştur. İlk kez ünlülerin kendi fotoğraflarını bu sosyal medyada paylaşması ile başlamıştır. İlk Iphone telefonlarda sistem mevcuttu. Şimdi bütün android işlemcisi olan bütün akıllı telefonlarda program indirilebiliniyor. Bir fotoğraf çektikten sonra sisteme yüklerken çeşitli efektler kullanarak yüklüyorsunuz. Ve görünür görünmez mevcut arkadaşlarınız fotoğraflarınızı beğenip, dilerlerse fotoğrafın altına yorum ekliyorlar. Twitter, Facebook, Tumbrl, Foursquare vb sosyal medya ağlarında da paylaş butonuyla dilediğiniz şekilde bahsetmiş olduğumuz sosyal ağlarda da fotoğraflarınızı paylaşabiliyorsunuz. Şu an 27 milyon kullanıcısına sahip bir platform. 7’den 70’ e herkes kullanmaktadır. Programda fotoğraf çekerken, inanılmaz sanki ünlü bir fotoğrafçının fotoğrafları gibi çekip photoshop özelliğinde fotoğraflar çekiyor. Iphonegraphy adından bir akım oluşmuş durumda. Hal böyleyken fotoğraflarınızı özenerek paylaşırken, beğenen ya da takipçi sayınız az olduğunda az kişiye paylaşmış durumda oluyorsunuz. Birisinin takipçi sayısı 700-1000 lerde olunca bir fotoğrafı beğenen 100-120 kişi oluyor. Ama siz yeni girdiğinizden ya da Facebook’da programı kullanan arkadaşınız yoksa takipçi sayınız 160-170 lerdeyse fotoğraflarınızı beğenen 10-11 bazen 2-3 kişi bile olabiliyor. Bunun moral bozukluğunu yaşayan insanlar oluyor. Facebook ama özellikle Twitter’da gezinirken, takipçi artırmak, fav alma vb benzeri siteler göze çarpıyordu. Bu en çok twitter da fenomen olmak isteyen ya da az arkadaşı olduğu için twitter da bir yazı yazınca retweet yapmayan ya da favlamayan kişiler olunca bu siteler devreye girdi. Anında üye olarak ücretli ya da ücretsiz kayıt olduğunuzda saniyesinde 1000-1500 ‘leri bulan takipçi, fav ya da retweet almaya başlandı. Bilmeyenler için Twitter’ın dilinden kısaca bahsedersek;

Fav: Diğer adıyla favori. Facebook’da ‘’Beğen’’. Kişinin paylamış olduğu tweet altından yıldız simgesini tıkladığınıza ‘’ beni güldürdü’’ ya da ‘’ teşekkürler’’ anlamında.

RT ( Retweet ) : Tweet camiasında kullanıcıların en hassas davrandıkları ve takipçi kazanma konusunda en çok üye olunan simge. Orijinal paylaşıma sağdık kaldığın ve çok beğendiğin anlamına gelerek, RT yaptığında kendi sayfanda görünen simge. Facebook’da’’ paylaş’’ anlamında.

Twitter’da olan tanışan kişiler daha sonra Instagram sosyal medyada birbirlerini eklerler. Twitter’dan sonra instagram takipçi arttırma siteleri başlamıştır. Instagram her şeyden önce görsel odaklı bir ağ olduğu için çok tutuldu. Ve Instagram fenomeni olmak herkes için önemli bir hal aldı. Aynı Twitter’da ki gibi takipçi arttırma sitelerinden girerek çeşit çeşit, Yüzde yüz Türk arkadaş, yabancı arkadaş yüzlerce takipçi ücretsiz, takipçiler anında teslim edilip, eksilme durumunda telafi eden, otomatik sipariş sistemleri vb Instagram takipçi arttırma siteleri bulabilirsiniz. Ücretli olanlar takipçi sayısına göre 50-100-150-1000-5000 çeşitli takipçi sayılarla ve ay ya da gün olarak fiyatları mevcut. Kredi kartı ya da Paypal varsa, onunla internet üzerinden satın alabiliyorsunuz. Satın aldıktan sonra anında sistem devreye giriyor. Hemen takipçileriniz size istek göndermeye başlıyor. O sırada telefonunuza inanılmaz sayıda bildirimle gelir.  Bir aylık bir satın alma gerçekleştirdiyseniz o bir ay boyunca her paylaştığınız fotoğrafınız yaklaşık 5 dk için 500-600 ya da daha fazla beğeni almaya başlar. Kredi kart bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz sistem tarafından korunmaktadır. Üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz. Şu bu siteleri kullanan sayısız insan mevcut. Ve çoğu tanınmaya başlandı. Özellikle güzel fotoğraf çekiyorsanız ve bu fotoğraflarınızı insanlarla paylaşıp daha büyük kitlelere ulaştırmak istiyorsanız bu siteler tam size göre. Siz de Instagram’da bir fenomen olmak isterseniz instakip’i ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

Editör: İhsan Günbeyi

İlginizi Çekebilir

iphone x

İphone X İşte!

Ekran: 5.8 inç OLED, 1125 x 2436 piksel , 3D Touch, True Tone, 625 nit Ekran kasa …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir