Anasayfa / +Manşet / Kolay Otel Sistemi Nedir?

Kolay Otel Sistemi Nedir?

Hizmet sektöründe; her hizmetin daha hızlı ve pratik bir şekilde verilmesinin zorunluluk haline geldiği günümüzde Kolay Otel Sistemi otellere bu şansı sunuyor. Kolay Otel Sistemi (KOS) olarak isimlendirilen uygulamanın otellere sunduğu bir diğer avantaj acenteler ile aynı platformda buluşuyor olmalarıdır. Sisteme ücretsiz olarak dahil olan oteller odalarını çeşitli avantajlı kampanya ve promosyonlarla çevrimiçi satışa sunabiliyor. Sisteme dâhil olan her otel kendi kullanıcı adı ve şifresi ile mevcut bilgilerini güncelleyebiliyor ve rezervasyonlarının kontrolünü rahat bir şekilde sağlayabiliyor.

Kolay Otel Sistemi otellere denetim imkanı sunmaktadır. Otelin her bölümünde faaliyetler otel müdürü ya da yönetici tarafından izlenir ve değiştirilebilir. Rezervasyonları anında ve otomatik olarak sistem genelinde kaydedilir. Bu sayede çifte rezervasyon gibi sorunlar oluşmaz.

Hangi Oteller Bu Sistemden Yararlanabilir?

Kolay Otel Sistemi (KOS) dâhilindeki oteller, müesseselerinin genel tanıtımının yanı sıra ayrıntılı olarak neyi sunmak isterlerse tüketiciye bunu iletme imkânına da sahip oluyor. Örneğin plajlarının özel bir durumunu iletmek gibi. Bu sayede hizmetlerini daha iyi ve daha kapsamlı bir şekilde müşterilerine sunma şansına sahip oluyorlar. Aynı zamanda uluslararası online satış yapabilme olanağından da faydalanmış oluyorlar.

Kolay Otel Sistemi (KOS) otellere müşterilerinin onlar hakkında ne düşündüklerini öğrenme ve takip etme olanağını da sunmaktadır. Aynı zamanda promosyonlarla daha fazla kişiye ulaşma imkânına da sahip oluyorlar. Oteller müşterilerin web sitelerine yaptığı ziyareti anında takip ederek satışı hemen gerçekleştirebiliyor ve zamandan tasarruf etmiş oluyorlar. Satış gerçekleştikten sonra, kontenjan değişikliği, otele rezervasyon bildirimi yapılıyor. Müşterinin cep telefonuna ya da e-posta adresine gönderilen “voucher” sayesinde müşteri otele girişini gerçekleştiriyor.

Bu sistem aynı zamanda otellere; fiyat değişikliği ya da herhangi bir aksiyonu anında ve kolay bir şekilde müşterilerine iletme olanağı sağlamaktadır. Yapılan direk satışlar sayesinde daha yüksek kar sağlanmasının da yolu açılır. Acente tanımlanması sayesinde daha fazla iş ortağı bulunmasını da sağlamaktadır ve aynı zamanda iş ortaklarıyla faks ve e-mail trafiğinin de ortadan kalmasını sağlar. Kontenjan tanımlanması sayesinde yapılan satışların kontrolü çok pratik bir şekilde sağlanmaktadır.

Kısacası bu sistem Oteller ve aynı zamanda müşteriler için karşılıklı olarak zamanda tasarruf sağlamaktadır. Müşteriler evlerinde internet üzerinden ayrıntılı bir şekilde inceleyerek karar verdikleri tatil planlarını kolayca yapabilmektedir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir