Anasayfa / +Manşet / Voip Hizmeti Nedir?

Voip Hizmeti Nedir?

Şirketler için gelişmek ve kaliteli bir amaç sunmak için çalışmak başlıca amaçlardan bir tanesidir. Bir şirket çalıştığı alanda kalitesi arttırmak amacıyla çalışanları arasındaki iletişimi en güvenilir ve en hızlı şekilde sağlamak zorundadır.

Şirkette verimliliğin artması için şirket içi iletişim oldukça önemli bir husustur. Şirket bünyesindeki çalışanların devamlı olarak iletişimde kalması ve istenilen her personele anında ulaşılabilmesi oldukça önemlidir. Şirket içerisindeki iletişim ne kadar hızlı olursa, şirket çalıştığı alanda o kadar başarılı olur. Özellikle şirket içerisinde oluşabilecek beklenmeyen arızalarda veya istenmeyen durumların oluşmasında sorunun giderilmesi için gerekli birimlere hızlı bir şekilde ulaşmak tüm şirket yönetimlerinin arzu ettiği bir durumdur. Şirketler istenilen çalışana istenildiği anda ulaşmak kritik bir süreçtir.

Şirket içi iletişim işlerini şirket santrali üstlenmiştir. Şirket santrali ile birlikte hem dışardan şirket içerisine gelen telefonlar hem de şirket içinde kurulmaya çalışılan iletişim yönlendirmeye çalışılır. Şirkette santralin üstlendiği görev oldukça büyüktür. Özellikle çok sayıda personele sahip bir şirket için santral kesinlikle olması gereken bir birimdir. Santral sayesinde yönetim ekibi çalışan ekiple koordinasyonu sağlar. Hatta santral bazı zamanlarda şirketin bir arada hareket etmesini organize eder. Bir şirket olmanın gerektirdiği birlik ve beraberlik santral sayesinde sağlanmış olur.

Şirketler Voip Hizmeti Almalı mı?

Bu kadar büyük bir öneme sahip olan şirket santrali kesinlikle doğru kurulması gerekir. Bu sebeple, şirket yönetimi santral seçimini doğru yapması gerekir. Santral kurulumu aslında zahmetli ve karışık bir iştir. Her çalışana ayrı bir hat sağlamak büyük masraflar gerektirir. Kurulan santral hattı için şirket binası içerisinde birçok kablo hattının geçirilmesi şirketin görsel yapısına zarar verir. Santral kurulduktan sonra santrali yönetecek elemanların istihdam edilmesi de şirket için gereksiz bir külfet sağlar. Ayrıca santral kurulurken kurulan santral kutuları büyük yerler kaplayabilir. Bu kutular, büyük zahmetlerle hazırlanmış şirket atmosferinizde kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Tabi ki bu belirtilen sitemin kurulması için büyük bir kurulum maliyetinin gözden çıkarılması da şirket için büyük bir maddi kayıptır.

Bulut santral sistemi kullanarak santral kurmak bu sayılan olumsuzluklardan kurtulmanızı sağlar. Bulut santral sistemi ile karmaşık rengarenk kablolara ihtiyacınız yoktur. Bulut santral sisteminin IP teknolojisi ile şirketinizde santral için kullanılan kablolardan ve kutulardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bulut santral sistemi sayesinde santralde çalıştırılacak olan eleman masrafından ve gereksiz istihdamdan da kurtulursunuz. Bu sistem için teknisyene veya yönetici bir elemana ihtiyaç yoktur. Ayrıca bu sistem sayesinde yeni bir personel için hat eklemeniz gerektiğinde yeni bir alt yapı kurmanıza da gerek kalmamaktadır. Zaten fiziki bir alt yapıya sahip olmayan sistemde kurulumdan sonra da rahatlıkla değişiklikler yapabilirsiniz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir