Anasayfa / +Manşet / VOIP Santral Nasıl Çalışır?

VOIP Santral Nasıl Çalışır?

Her geçen gün ilerleyen teknoloji ile birlikte insanlar artık pek çok şeyi tek bir başlık altında gerçekleştirmeye başladı. Geçmiş zamanlarda telefonlar, yalnızca insanların karşılıklı olarak konuşmasına yarayan bir aletti. Bu telefonlar sabitti ve insanlar ancak belirli yerlerde insanlarla görüşme olanağına sahip olurlardı. Daha sonrasında cep telefonları ortaya çıktı ve bu sayede de insanlar diledikleri her zaman istedikleri insanlarla konuşmaya başladı. Bu teknoloji gelişirken devamında internet de sürekli gelişmeye ve gücünü arttırarak devam ettirmeyi de sürdürdü. Ve bir süre sonra da artık internet cep telefonlarından çok daha etkin bir şekilde kullanıldığı da çeşitli araştırmalar ile ortaya çıkarıldı. Çünkü insanlar günümüzde internet sayesinde pek çok işlemi tek bir yerden gerçekleştirme imkanına sahipler. Sadece yazılı olarak değil sesli ve görüntülü olarak da görüşmeler artık internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İnsanlar da bu durum ile birlikte interneti daha etkin bir şekilde kullanmaya başlamış durumda. İnternet üzerinden ses aktarı olarak da bilinen VOİP sayesinde artık özellikle de iş yerleri sadece yaptıkları işlerde değil, telefon ile iletişimlerinde bile profesyonelliğini herkese göstermiş olacaktır. VOİP santral sistemi en temel anlamda klasik bir santralden çok daha fazlasını gerçekleştirebilmekte olan bir sistemdir. Bilindiği üzere santraller yalnızca belirli bir yerleşim yerindeki telefonların işleyişinde etkili olmaktadır. Fakat özellikle de çok fazla şubesi olan işyerlerinde bu durum bir dezavantaj halini alabilmektedir.

Bunun nedeni ise, bu işyeri sahipleri baştan ayağa her türlü işleyişten haberdar olmak istemeleridir. Fakat klasik santral sisteminde maalesef bu mümkün olmamaktadır. Ancak bulut telefonu denilen sistem insanlara tam anlamıyla istedikleri şeyleri sunmayı amaçlamaktadır. Bulut santral sisteminin kurulumu son derece basittir. Basit olması ile birlikte bir işyerinin nerede olursa olsun bütün şubelerinin telefon ile ilgili bütün işlemleri tek bir yerden yönetilir. Bu sayede de herhangi bir olumsuz durumun olması engellenir ve olması durumunda da çok kısa süreler içerisinde sorunların da çözülmesi sağlanmaktadır. Bulut servisinin kendi içerisinde de pek çok avantajı bulunmaktadır.

Firmalar VOIP Santral Kullanmalı mı?

Avantajlardan bir tanesi de, iş yerlerine çağrı merkezi hizmetini sunmasıdır. Çünkü herkesin bildiği üzere artık büyük ya da küçük olması fark etmez hemen her işyerinin kendine ait bir çağrı merkezi bulunmaktadır. Bunun nedeni, çağrı merkezi hizmeti ile birlikte bu iş yerlerinin çok daha profesyonel bir hale bürünmesini sağlamaktadır. VOİP santral sistemi ile birlikte insanlara sunulan çağrı merkezi sistemi ile birlikte gelen giden çağrılar çok daha profesyonel bir şekilde karşılanmakta ve çağrı kayıtları da tutularak gerekli zamanlarda başarılı geri dönüşler de sağlanmaktadır. İnternet üzerinden yapılmakta olan yönetme sayesinde insanlar çok düşük maliyetler aracılığı ile telefon yönetim işlemini gerçekleştirebilmektedir. Bu sistem hazırlanırken aynı zamanda günün her saati destek de bulunmaktadır. İşyeri sahipleri gerekli zamanlarda bu desteği alarak akıllarında oluşan soruların da cevaplarını bulmuş olmaktadır.

Eski zamanlarda insanlar işyerleri için normal ev telefonu gibi alan kodlu telefon numaralarını kullanmaktaydı. Bu tarz telefon numaraları ise günümüzde eskisi kadar insanlar üzerinde etki göstermemektedir. Çünkü özellikle de banka gibi işletmelerde son zamanlarda kullanılmakta olan 0850 li numara servisleri, insanlara bu işletmelerin çok daha profesyonel görünmesini sağlamaktadır. Şimdilerde sadece bankalar gibi yerler değil, küçüklü büyüklü işletmeler de 0850 numara tahsisi hizmetinden yararlanmaya başlamıştır. Böylelikle bu işletmeler ne kadar profesyonel olduğunu ilk olarak telefon numaralarından başlayarak insanlara göstermiş olmaktadır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir