Anasayfa / +Manşet / VoIP Teknolojisinin İşletmeler için Avantajları Nelerdir?

VoIP Teknolojisinin İşletmeler için Avantajları Nelerdir?

Telefon hayatımızda kullanılmaya başlanılmasının ardından en önemli kitle iletişim araçlarından birisi olmuştur. İnsanların yakın ya da kilometrelerce uzaklıkta ki alanlarda sevdikleriyle ve işsel çalışmalarını kısa zaman içerisinde telefon vasıtasıyla görüşmektedir. Telefon kullanımı ara konuş gibi gözüken bir unsur olsa da oldukça kapsamlı bir uygulamadır. Dünya da birçok iş sektörü işlemlerinin ve ticaretlerinin büyük bir kısmını telefonlar vasıtasıyla yapmaktadırlar.

Dünya da büyük ve orta ölçekli işletmelerde telefon sistemi oluşturulan santral uygulaması ile sağlanmaktadır. Santral uygulamasından çıkan hatlar kurum içerisindeki belirlenen telefonlara takılarak kurum içi görüşmeler sağlanmaktadır. Telefon uygulamasının içerdiği birçok faktör bulunmaktadır. Bu uygulamalar Çağrı Merkezi Hizmetleri, 0850 Numara Tahsisi, VoIP uygulaması ve santral uygulaması sistemidir. Bu uygulamalar büyük ve orta ölçekli işletmelerin kullandıkları önemli telefon uygulamalarıdır. Santral, VoIP, 0850 Numara hizmeti alımı konusunda başarılı birçok kuruluş bulunmaktadır.

VoIP Uygulaması Nedir Genel Amacı Nedir

Bu kuruluşların birçoğu ülkemizde önemli kamu kurum ve kuruluşları ayrıca önemli birçok özel işletmeye telefon ve diğer konularda çözüm sunmaktadır. Öncelikle oluşturulan VoIP sistemi ile ilgili bilgi vermek için VoIP sisteminin ne olduğu ile ilgili bilgi sunmaktadır. VoIP internet ya da data üzerinden ses aktarımı olarak açıklanmaktadır. İnsanların VoIP uygulaması ile yapılan bu açıklamanın ardından akıllara şöyle bir soru takılması mümkündür. Telefon alt yapısı ile konuşma yapabiliyorken, neden VoIP uygulamasını kullanayım diye bir soru haklı olarak gelebilir. VoIP uygulamasının temel nedeni maliyettir.

VoIP uygulamasının çalışma şekli ise sayısal formattaki seslerin, veri paketleri olarak karşıya yollanıp, tekrar aynı tarafa dijital ses halinde dönüştürülmesidir. Daha anlaşılır bir dil ile analog oluşan ses sinyalini, dijital sinyallere dönüştüren ve mevcut sinyalleri internet üzerinden kullanabilen sistemdir. VoIP uygulamasının kullanıcılara birçok faydası bulunmaktadır. VoIP hesabı ile diğer VoIP hesaplarını ücretsiz olarak arayabilir ve çağrı alma imkânına sahip olabilirsiniz. Aylık sabit bir ücret uygulaması bulunmamaktadır. Kullanıldığı kadar ödeme yapılmaktadır.

Kullanılan VoIP Teknolojisi kurumsal şirketlere de birçok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajların başında da özellikle şirketlerin maliyetlerinden yakındığı Telekom ücretlerinin maliyetini düşürmektedir. VoIP uygulamasına sahip işletme de sabit ya da cep telefonu aramalarında kesinlikle karşı taraftaki kişiye ücret yapılmamaktadır. Telefon uygulamalarında bilinen ve uygulamalardan birisi de 0850 Numara tahsisi olmuştur. Ülkemizde dünya çapında ithalat ve ihracat yapan firmalar, kuruluşlarına kurumsallık katmak amacıyla ve müşterilerine kuruluşlara kısa sürede ulaşması için 0850 Numara almaktadır.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir