Anasayfa / +Manşet / Yüz Tanıma Sistemleri ve Retina Taraması

Yüz Tanıma Sistemleri ve Retina Taraması

Güvenlik sistemleri içerisinde güvenilirliği kanıtlanmış olan yüz tanıma sisteminde kimlik doğrulama ve retina taraması yapılır. Yüz tanıma sistemi fiyatları belirlenen projeleri sizlere kaliteli sunmak için belirli rakamlarda piyasadadır. Biyometrik güvenlik sistemleri içerisinde kullanılan bu sistem parmak izine göre daha güvenilirdir. Gelişen ülkeler özellikle son yıllarda özellikle vize uygulamalarında yüz tanıma ve retina taraması ile kişilerin bilgilerine kısa sürede ulaşmaya başladı.

Yüz Tanıma Sistemleri Hangi Aşamalardan Oluşur?

Teknoloji gelişme gösterdikçe güvenlik önlemleri de hızlı şekilde ilerleyen teknolojiye ayak uydurdu. Yüz tanıma sistemi fiyatları ile sizler güvenilir bir sisteme kısa sürede belirli ücretler ile kavuşacaksınız. Yüz tanıma sistemleri ile güvenlik sistemleri en yüksek seviyeye ulaşır. Yüz tanıma sistemlerinin taklidi zordur. Kişilerin tespiti aşamalı olarak tanımlanır. 3 aşamalı bir tanıma sistemi ile kişilerin bilgileri ortaya çıkar. Kişi kimliğinin belirlenmesi aşaması olan kişi tanımlama sistemi ilk aşamadır. Milyonlarca kişi içerisinde başvuruda bulunan kişinin tanımlanması ise kişi doğrulama aşamasında ortaya çıkar. Son bölüm olan kişi onaylama ise kayıtlı kişinin doğru kişi olup olmadığının belirlenmesidir. Kişi onayı ile güncelleme de başarılı şekilde gerçekleşir.

Yüz Tanıma Sistemi ve Çalışması

Yüz tanıma işlemlerinde depolama kartları kullanılır. Kişilerin yüzlerinde değişiklik dahi olmuşsa yüz tanıma sistemi retina tabakasından o kişi olup olmadığını anlar. Depolama sistemi ve hafıza özelliği ile kişi ayrıntılarına kolay şekilde ulaşılır. Sistemde bulunan kişilerin yüz özellikleri, sistemin belirli zaman aralıklarında kendini güncellemesi ile tekrar depolanır. Retina taraması işlemleri sağlık koşulları dikkate alınarak yapılır. Göze herhangi bir zararı olmaz. Tarama işleminde gözlük ya da lens kullanılmasının da herhangi bir etkisi olmaz. Sistem, gözlük arkasından da rahatlıkla retina taramasını yapar.

Yüz Tanıma Sistemi ile Parmak İzi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Günümüzde yeni nesil projelerden olan yüz tanıma sistemi kısa sürede geniş bir kullanım alana sahip oldu. Sektör bazında kendini kanıtlamış ekin technology güçlü ve donanımsal ekibi ile yazılım, tasarım ve başarılı satış ekibi sonucunda dünya markası olma yolundaki adımını her alanda atmaya başladı. Fabrikalar özellikle yüz tanıma işlemlerini tercih eder. Personel takip sistemi zaman içerisinde zorlaşınca, retina taraması uygulamasını tercih etmeye başladılar. Personel devam kontrol sistemi güvenli şekilde yapılır. Parmak izi sistemi, üretim aşamalı işlerde çalışan personeli tanımlarken zorluklar çıkarabiliyordu. Parmak izleri aşınan kişilerin tanımlanması zor yapılıyordu. Yüz tanıma sistemi ile bu tarz olumsuzluklar yaşanmaz. Temas olmadığı için herhangi bir müdahaleye gerek duyulmadan yüz tarama işlemi yapılır. Personelin yüzünü kısa sürede tarar ve güncelliğini her zaman yeniler. Suiistimale açık bir uygulama olmadığı için güvenli şekilde kullanılır. Günümüz yeni nesil teknolojileri ile tarama işlemleri daha güvenli şekilde her alanda yaygınlaşmaya başladı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Mevkidaşlar ile Görüştü!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “DEAŞ’la Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) Dışişleri Bakanları Toplantısı” ve “Irak’ın Yeniden İmarı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir