Anasayfa / Yaşam Haberleri / 24 Plaka Hangi Şehre Aittir?

24 Plaka Hangi Şehre Aittir?

Araç sahipleri plakalar ve onların önemleri hakkında derinlikli sayılabilecek bilgilere sahiptir. Buna rağmen halk arasında günlük hayatta çok fazla işlev barındırmadığından pek de dikkat edilmez. Ancak taşınabilir malların kişiye ait olduğunun ispat edilmesi açısından elzemdir. Bireysel yararının dışında Türkiye hatta dünya genelinde istatiksel veriler elde edilerek kazaların önlenmesi, vakit ve enerji tasarrufu yapılabilmesi gibi birçok alanda yarar sağlar.
Farkında olunmadan günlük hayatta sıkça göz atılan plaka kodları sayesinde araçlar hakkında bilgi edinmek mümkündür ve bu faydasının dışında, bulunulan şehrin tanınmasında yardımcı olur. Kulağa ilginç gelse de özellikle sık sık şehir değiştirilen güzergahlarda hangi şehirde olunduğunu anlamanın en kolay yolu kodlara göz atmaktır. Örneğin etrafta görülen 24 kodlu araçların fazlalığı Erzincan’da bulunulduğuna işaret eder.
Peki Erzincan’a Gidince Nereler Gezilmelidir?
Kış aylarında kış sporları için birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan 24 plaka kodlu Erzincan’a kışın yolu düşen sporseverler için kayak merkezleri ve Fırat Nehri’nde rafting en eğlenceli seçeneklerdendir. Erzincan yalnızca sporseverler için değil aynı zamanda tarih meraklıları için de büyük olanaklar barındırır.
Yemek yemeyi sevenler için anılması gereken birkaç isim var. Erzincan’ın geniş yemek kültürü içerisinde ön plana çıkan kaburga ve kuzu sarma gibi et yemeklerinin yanı sıra, su böreği, kaygana, hamur borani ve yumurta borani yemekleri oldukça ünlüdür.

Editör: Tülay Sönmez

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir