Anasayfa / +Sağmanşet / Ankara’da Açlık Grevine Destek!
gözaltı
gözaltı

Ankara’da Açlık Grevine Destek!

120 gün önce açlık grevi başlatan ve şuan tutuklu olan Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça´ya destek vermek için Ankara Sakarya Caddesi’nde toplanan gruba polis müdahale etti. 26 eylemci polis tarafından gözaltına alındı.

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın tutuklu bulunmasına tepki göstermek ve onların yaşam hakkını savunmak gerekçesiyle Sakarya caddesinde bir araya gelen grup basın açıklaması yapmaya başladı.

“Yaşasın Açlık Grevi Direnişimiz” yazılı dövizler açan eylemciler, “Nuriye, Semih Onurumuzdur”, “Emekçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız” sloganları attı.

Grup adına basın açıklaması yapılmaya başlandığında emniyet güçleri tarafından megafon yardımıyla grubun dağılması konusunda uyarı anonsları yapıldı. Uyarıları dikkate almayan eylemcilerden 13´ü kadın 26 kişi polis tarafından yere yatırılıp plastik kelepçe takılarak gözaltına alındı.

VALİLİK YASAKLADI

Ankara Valiliği, Kızılay ve civarında yapılan eylemlerin, esnaf ve vatandaşlar arasında korku ve panik oluşturduğunu belirterek, çevreyi rahatsız edici şekilde yüksek sesle şarkı, türkü, marş vb. söylenmesi, slogan atılması veya her ne suretle olursa olsun toplantı, basın açıklaması vb. eylem yapılmasını yasaklamıştı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

abd

Ege’de Sular Isınıyor! AB Tarafını Seçti!

Bodrum açıklarındaki Kardak kayalıklarında, dün gece başlayan hareketlilik sürüyor. Bölgeye, saat 14.30’da, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir