Anasayfa / +Manşet / Açık Hava Reklamcılığında Duvar Reklamları

Açık Hava Reklamcılığında Duvar Reklamları

Açık hava reklamcılığı, firmaların en çok tercih ettiği reklam türlerinden birisi haline geldi. Duvar reklamı, açık hava reklamcılığının bir türüdür. Gün içerisinde insanların en çok kullandığı alanlar, açık alanlardır. İnsanlar işe giderken ya da dinlenirken, bu alanlardaki reklamları görürler. Zaten kapalı alanlarda insanlar bir şekilde reklamları izleyebilir.

Bu duruma açık alanlardaki reklamlar da eklenince, firmaların aynı zamanda neden duvar reklamı türünü tercih ettikleri ortaya çıkar.

Duvar Reklamının Avantajları Nelerdir?

Açık hava reklamcılığının türleri vardır. Bazı türlerinde, reklam verilen alan küçüktür. Bazı türlerinde ise reklam verilen alan hem küçüktür, hem de hareketlidir. Toplu taşıma araçlarındaki reklamları görmüşsünüzdür. Bu reklamlara göre duvar reklamları daha avantajlıdır.

Duvar reklamlarının ebatları büyüktür ve herkes tarafından görülebilir. Alan büyük olduğundan dolayı, reklamda anlatmak istenen tema rahatlıkla gösterilebilir.

Özellikle ilçelerde ve kırsal kesimlerde bu tür reklamlar daha etkilidir. Kırsal kesimlerde insanlar, şehirdeki insanlara göre daha meraklıdırlar. Sebebi ise, birçok şeyi ilk defa görmeleridir. Dolayısı ile büyük şehirdeki insanlara göre, küçük yerlerde yaşayan insanlar üzerinde bu tür reklamlar daha etkilidir.

Özellikle son yıllarda; bina giydirme reklamları olarak bilinen duvar reklamları, oldukça yaygınlaşmış durumda. Bu durumun bazı sebepleri var. Birinci olarak, bina giydirme reklamlarında her iki tarafta kazançlı çıkıyor. Bina sahipleri, boşta duran alanlarını para kazanarak değerlendiriyorlar. Reklam veren firmalar ise, daha ücra köşelere bu sayede ulaşmış oluyorlar.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

hava saldırısı

ABD Hava Saldırısında Rus Wagner’leri Vurdu!

Wagner, Rus ordusundan emekli olan Albay Dmitriy Utkin tarafından kurulan özel bir güvenlik şirketi. İlk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir