Anasayfa / +Manşet / Bacaklarda Varis Oluşumuna Engel Olacaksınız

Bacaklarda Varis Oluşumuna Engel Olacaksınız

Bacaklarda çeşitli ağrıların ve şişliklerin sebebi olan varis hastalığı, kadınların en çok başına gelen sorunlardır. Böylesine sıkıntı içerisinde oluşumda bulunmanıza neden olan varis sorunlarıyla ilgili olarak günümüzde birbirinden farklı tedavi çeşitleri bulunur. Bu tedavi çeşitlerinin yanı sıra bazı önerileri de dikkate alarak varis tedavisi konusunda çok fazla bir şey bilmeden de sağlıklı şekilde varis sorununuza engel olabilirsiniz.

Varislerinizle ilgili olarak önceliğiniz her zaman hekim ile çalışmak olmalıdır. Kendi başınıza üreteceğiniz çeşitli yöntemler, hiçbir zaman yeteri kadar etkili olmayacaktır. Varis sorununuzun kendinizde ne kadar ileri seviyede ya da ne kadar oluştuğuyla ilgili bilginiz olmadığından bunu göreceğiniz yer, doktora giderek öğrenmeniz olacaktır. Bu sayede istediğiniz şekilde varis sorununuzla ilgili de bilgi edinmiş olursunuz.

Varis Tedavisinde Etkili Çözümler

Varis tedavileri, kendi içerisinde 3 kategoriye ayrılan varislerin çeşitlerine göre değişir. Büyük varisler, orta boylu varisler ve kılcal varisler adı altında 3 çeşit varis vardır. Büyük varis ile orta boylu varisler, tedavi konusunda doktora gidilerek çözülmesi gereken varislerdir. Çünkü bu varislerin ilerlemesi doğrultusunda geri dönüşümü olmayan sorunların ortaya çıkmasına neden olursunuz.

Ağrı ve şiş gibi sorunlarınız için tedavi olunmadığı takdir de, ileri derecede varis hastalığınız oluşacaktır. Bu da varis tedavisine geç kalan sizler için zor bir durum olacaktır.  Çünkü ayak bileğinizde kapanması çok zor olan yaralar açılacakken, ağrılarınız daha da artacak ve yürüyemez hale gelme durumunuzla bunlarla beraber oluşacaktır.

Varis Çorabı: Varis Hastalığında Engelleyici Faktör

Öncelikle günümüzde yanlış bilinen bir bilginin düzeltmesi yapılmalıdır. Varis çorabının herhangi bir şekilde varise yönelik tedavisi bulunmaz. Hiçbir şekilde varis tedavisi üzerine etkisi olmadığı gibi, varisinizi de geçirme gibi bir durumu söz konusu değildir.

Varis çorabı, her zaman kullanılabilir. Varis çorabını kullanım nedeni, tamamen varislerinizle ilgili sorununuzun ilerlemesini engellemek olacaktır. Bunun yanı sıra şikâyetlerinizde de etkileri vardır. Ancak varis çorabıyla varislerinizin düzelmesini sağlayamazsınız.

Varis Hastalığınıza Savaş Açın!

Varise iyi gelmeyecek olan her şeyden uzak durarak, ona savaş açabilirsiniz. Öncelikle sıcak durumlarda varis maalesef artacaktır. Bu nedenle sıcak banyo yapmamalı, kaplıca gibi yerlerde pek fazla bulunmamalısınız.

Ayakkabı giyerken topuklu giyme gibi bir durumunuz varsa, maalesef yüksek topuklulardan uzak durmayı öğrenmelisiniz. Çünkü bunlar varis tedavisi sırasında doktorunuzun size önereceği durumlar olacağından dolayı sizlerde kendiniz yapabilirsiniz.

Ayaklarınız her zaman hareket halinde olmasına özen gösterin. Saatler boyunca hareketsiz bir yerde, sabit kalmamaya dikkat ediniz. Kan dolaşımını bu sayede yapabilirsiniz. Bunun dışında çok dar pantolonları giymekten kaçının. Bunlar, kan dolaşımını etkiler ve bu da varis oluşumuna neden olur.

En büyük etkenlerden biri de kilolardır. Kilolarınızın varis oluşumunda büyük etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Bu konuda beslenmeye dikkat etmeli ve kilolarınızdan kurtulmak adına kısa zaman içerisinde belli başlı dikkat etmelere girişmeli, kilolarınızı vererek varislerinizin de azalmasında büyük etken sağlayabilir, ilerlemesini engellemiş olabilirsiniz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

gülen

Gülen’in Malikanesine El Konuldu!

Bursa Mudanya’nın Çağrışan Mahallesi’ndeki bir malikanenin “FETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığı” iddiaları üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir