Anasayfa / +Manşet / Boşanma için Gereken 5 İşaret

Boşanma için Gereken 5 İşaret

Boşanmak zor olsa da ilişkide kalmanın ayrılmaktan çok daha olumsuz sonuçları olacağı bazı durumlar olabilir. Bu yazımızda boşanma avukatıyla görüşmeden önce bilinçli bir karar vermenize yardımcı olan ve ne zaman boşanmanız gerektiğinin temel işaretlerini arıyoruz.

1) Negatif Davranışların Oranı

Mutlu bir ilişkide sihirli oran; her bir negatif davranış için beş olumlu davranıştır. Bu öneri, küçük argümanların evlilik sorunlarının göstergesi olarak önemsiz olduğu yönündeki popüler yanlış kanıya aykırıdır. Negatif davranışları olumsuz davranışlara karşı tartarak boşanmaya karar verebilirsiniz ve bir boşanma avukatıyla iletişime geçmeniz gerekir.

2) İdare Etmenin Derecesi

Çok şiddetli ve zarar verici argümanlar, boşanma için en önemli işaretlerden biridir. Birçok çift sağlıksız bir ilişkiyi ne zamandır sürdürdüklerini bilmiyor çünkü nadiren tartışıyorlar, zarar verici hakaretlerin ya da küfürlü davranışların çok olduğu gerçeğini görmezden geliyorlar. Tartışmaların şiddetinin özellikle kişisel hakaretlere dönüşmesi durumunda bu, boşanmanız gerektiğinin bir göstergesi olabilir.

3) Farklı Değerler

Farklı inanç sistemlerine sahip insanlar genellikle başarılı evlilikleri sürdürmekle birlikte, bu çiftler paylaşılan değerlerde ortak bir zemin bularak bunu yapar. Ancak, örneğin; eşlerden biri büyük bir aileye değer verirse ve diğeri kariyer başarısına ulaşmada istekli ise muhtemelen bu değerler değişmediği sürece boşanmaya ihtiyaç duyulur. Eşiniz ile ortak bir gelecek konusunda umutlu olamazsınız, boşanmanız gerektiğinin işareti sayılabilir.

4) Sadakatsizlik

Boşanma zamanının en önemli göstergelerinden biri; eşlerden birinin (bazen her ikisinin) başka bir ilişki sürdürmek için evliliğin dışında kalmış olmasıdır. Sadakatsizlik bir ilişkide olması gereken güveni ortadan kaldırır, bu nedenle evlilik danışmanlığı bile bu güvenin yeniden oluşturulması için yeterli değildir ve boşanma tek seçenek haline gelir.

5) Duygusal Tükenme

Duygusal tükenme sıklıkla boşanmanız gerektiğinin son işaretidir ve bazen boşanma duygusal sağlığınızı kurtarmanın tek yoludur. İki tarafın ilişkiyi duygusal olarak kontrol etmesi evlilik sorunlarınıza bir çözüm bulma şansınızın az olduğu anlamına gelir. Boşanma zamanının en güvenilir işaretlerinden biri, eşlerin bu tutumlarında direndiğinde geçerlidir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

akp mhp

AK Parti ve MHP Arasındaki İttifak Görüşmeleri Tamamlandı

AK Parti-MHP Milli Mutabakat Komisyonunun ittifak konusundaki çalışmaları tamamlandı. Milli Mutabakat Komisyonunun AK Parti Heyeti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir