Anasayfa / Yaşam Haberleri / En Donanımlı Fıkıh Kitapları Kervan Yayınevi’nde

En Donanımlı Fıkıh Kitapları Kervan Yayınevi’nde

Yüce yaratıcı tarafından insanlığa son sunulan din, İslam dinidir. İslam diniyle beraber Allah, yeryüzünde ki dengeyi tamamlamış ve gönderdiği son peygamber Hz. Muhammed (SAV) aracılığıyla insanlığı bu dine davet etmiştir. İslam dini her açıdan insanlığın taleplerine cevap veren bir dindir. İçerisinde hiçbir karanlık noktaya yer vermeyen bu din, son din olması ve ondan sonra başka bir dinin gelmeyecek olması nedeniyle önemlidir.

Hz Muhammed’in peygamberlik süreci boyunca insanlar kabileler halinde, toplu bir şekilde İslam dinine yönelmişlerdir. O dönemde Hz Muhammed ile birlikte yaşayan sahabeler, Peygamber efendimizin yaptıklarını not etmişler ve günümüze kadar silsile halinde ulaşılması sağlanmıştır. Peygamber efendimizin hayatı sünnet, sözleri ise hadistir. Bir Müslüman, tam anlamıyla dinini yaşamak istiyorsa, sünneti ve hadisi, Kuran-ı Kerimden bağımsız sayamaz. Bunların haricinde bir de fıkıh ilmi vardır İslam dininde. Bir düşünce şekli olarak görünür ancak Kuran-ı Kerim ve Hz Muhammed’in hayatına şerh düşecek bir düşünce yer almaz.

Daha Huzurlu Bir Yaşam İçin

İbadetlerle alakalı hususlar, sosyal hayatın tüm yönleri Fıkıh ilminin içerisine girer. Fıkıh kitapları size bu noktada yardımcı olacaktır. Kitabımız Kuranı kerimde, namazın kılış şekli yer almaz, bizler onu Peygamber efendimizin hayatından okuruz ve anlarız. Fıkıh kitaplarında, ibadetin şekilleri ve o şekillerin ne anlamlara geldiği yer alır. Fıkhı ekber bu içeriklere sahip bir fıkıh kitabıdır.

İslam dini, son derece basit bir dindir. Yapılması gerekenler belli, yapılmaması gerekenler bellidir. Buna göre bir hayat tarzı ortaya konulduğu zaman insan, son derece rahat bir şekilde kendisine verilen hayatı yaşayabilir. Burada tabii şeytan faktörü ile nefis faktörünü unutmamak gerekiyor. Şeytanın vereceği vesveseler ile insanın nasıl yönünün değiştiğini gözlemliyoruz. Bu tür hatalara düşmemek için, her zamankinden daha çok okumalı, her zamankinden daha çok dine yönelmeliyiz. Bu noktada sadece fıkıh kitapları yeterli gelmeyecektir, tefsir ve hadisle, meselelere farklı bakış açıları getirebiliriz. Bu durum, hayatınıza da direkt olarak olumlu yansıyacaktır. Okuyarak öğrenecek, öğrendikçe de kendinizi geliştirmiş olacaksınız. Bu noktada Kervan Yayınevi, sizlere yardımcı olacaktır. Ziyaret edeceğiniz http://www.kervanyayinevi.com/FIKIH—FETVA-KITAPLARI,LA_29-2html adlı internet sitesi, size konu hakkında bilgi verecektir.

Editör: Hulusi Çınarlı

İlginizi Çekebilir

Kaş Transfer- Daltur Transfer

Dalaman KAŞ Arası 146 Km’dir.Dalaman Havalimanı KAŞ TRANSFERiniz 2 saat 10 dk sürmektedir. KAŞ ucuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir