Anasayfa / +Manşet / Kahve Telvesinin Farklı Kullanım Alanları

Kahve Telvesinin Farklı Kullanım Alanları

Türk kahvesi birçok ailenin vazgeçemediği içeceklerden bir tanesidir. Ülkemizde gelenekselleşmiş olan Türk kahvesinin telvesinin aslında hiç bilmediğimiz bazı faydaları ve kullanım alanları mevcuttur. Sağlığımız açısından oldukça fazla faydalar içiren Türk kahvesi daha başka hangi alanlarda kullanılıyor. Ne işe yarıyor? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kahve telvesinin farklı kullanım alanlarını anlattık, mutlaka okuyup yararlanmalısınız.

Kahve Telvesi Mucizesi

Kahve telvesi tıkanmış olan lavabolarda kullanılabilir. Eğer lavabonun tıkandıysa açmak için kimyasal ürünler yerine tamamen doğal olan kahve telvesini kullanabilirsiniz. Bir miktar suyu kaynatıp içine biraz Karbonat ve biraz kahve telvesi atın. Bu kaynamış suyu tıkanmış olan lavobanıza döktüğünüzde nasıl açıldığını göreceksiniz.

Ayrıca buzdolabında kötü kokular varsa kahve telvesiyle giderebilmeniz mümkün. İçtiğiniz kahve kahvenin telvesini çöpe atmayın. Bir kaseye koyup kurutun ve bunu buzdolabına koyun. Kötü kokular zamanla yok olacaktır.  Ayrıca Türk kahvesi telvesi çiçeklere gübre olarak verilebilir. Telve toprağı besleyen bir yapıya sahiptir. Soğan sarımsak doğradığınızda elinize sinmiş kokuyu gidermek için kahve telvesi ile ellerinizi ovabilirsiniz.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

gülen

Gülen’in Malikanesine El Konuldu!

Bursa Mudanya’nın Çağrışan Mahallesi’ndeki bir malikanenin “FETÖ elebaşı Gülen için yaptırıldığı” iddiaları üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı harekete …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir