Anasayfa / Yaşam Haberleri / Marmaris ATV Safari İle Kirlenmek Güzeldir

Marmaris ATV Safari İle Kirlenmek Güzeldir

Yaz tatili esnasında güneşim karşısına uzanmaktan sıkıldıysanız Marmaris ATV safari turları ile renkli bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. Renkli derken de bayağı ciddiyiz, çünkü her tarafınız çamura bulanacak. Ama korkmayın bulaştığınız çamurun her damlasına değecek bir keyif sizleri bekliyor.

Marmaris ATV Safari Turları

Marmaris atv safari turları sabah saatlerinde katılımcıların kaldıkları otellerden alınması ile başlıyor. Sonrasında toplanma yerlerine hareket edilerek diğer katılımcılar bekleniyor. Saat 09:30 sularında safari turunun gerçekleşeceği alan geçiliyor. Bu alan trafiğe kapalı ve bir off-road pistini andırıyor. İlçe merkezine yaklaşık 20 dakikalık bir mesafede olan alan toprak yollardan, engebeli arazilerden ve derelerden oluşuyor.

Detaylı Bilgi: https://tr.marmaristravel.net/excursions/marmaris-atv-safari/

Alana ulaşıldığında ilk olarak uzmanlar tarafından katılımcılara kısa bir teorik eğitim veriliyor. Araç kullanımı, güvenlik ve rota hakkında yapılan bu bilgilendirme toplantısını özenle dinlemenizi öneriyoruz. Çünkü araçların kontrolü tamamen sizde olacak. Sürüş başlamadan önce herkesin takması istenen kasklar ve diğer koruyucu malzemeler dağıtılıyor. Tehlike anında yapmanız gerekenler paylaşıldıktan tur başlıyor.

Molalar ve geliş gidiş süreleri çıkartıldığında aracın üzerinde ortalama bir buçuk saat zaman geçirmiş oluyorsunuz. Ancak eğer ilk deneyimiz ise bütün gün araç başındaymışsınız gibi gelebilir. Tozlu yollarda, zorlu virajlara ve derelerin üzerinde hareket ederken her tarafınız bir hayli ıslanıyor ve bütün vücudunuza çamur bulaşıyor. Bu yüzden tura katılırken eski kıyafetleriniz ile gelmeniz daha iyi olacaktır. Ayrıca rahat hareket edebileceğiniz giysiler tercih ederseniz sizin için daha avantajlı olur.

ATV Safari Güvenli Midir?

ATV safari turlarında güvenlik kriteri olarak iki faktörü ele alabiliriz. Bunlardan bir tanesi araç güvenliği, bir tanesi de sürücünün kişisel önlemleridir.

Araç güvenliği için endişe etmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değil. Çünkü sürekli olarak bakımları yapılan araçlar kullanılıyor. Motor, yağ ve fren aksamları periyodik muayeneler gibi düzenli olarak kontrolden geçiriliyor. Bunun yanında her sürüşten önce uzman teknik ekip mutlaka araçları gözden geçiriyor.

Diğer bir güvenlik faktörü de kişisel önlemlerdir. Burada da kullanıcı için kask ve koruyucu malzeme temini işletme tarafından yapılmakta ve seyir anında da hazırda bir uzman bulunmaktadır.

Bol Bol Fotoğraf Çektirin

Belki de hayatınız boyunca bir daha deneme fırsatı bulamayacağınız bu etkinlikte geçirdiğiniz zamanları ölümsüzleştirmek için bolca fotoğraf çekmenizi öneriyoruz. Tabi yalnızca molalarda elinize kamera alabileceksiniz. Ancak merak etmeyin siz araç üzerindeyken de ekipteki profesyonel fotoğrafçı sizden bol bol pozlar alacaktır. Ayrıca etkinlik boyunca video çekimi de yapılıyor. Arzu eden katılımcılar belirli bir ücret ödeyerek bu video ve fotoğrafların kopyasını alabiliyorlar.

Marmaris ATV Safari turları ile hayatınız boyunca unutamayacağınız bir anıya kavuşacaksınız. Eğer henüz tatil planlarınızda bu aktivite yoksa hemen rotanıza dahil edin ve geç kalmadan rezervasyonunuzu yaptırın.

Editör: Halil Avcı

İlginizi Çekebilir

mülteci

Ortadoğu’da Suriyeli Mülteci Sorunu!

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi, Suriye’de siyasi çözümün başarısızlığına ilişkin eleştirilerde bulundu. Ürdün’de resmi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir