Anasayfa / +Manşet / Trafik Denetleme Sistemleri Sayesinde Güvenli Yaşam!

Trafik Denetleme Sistemleri Sayesinde Güvenli Yaşam!

Günümüzün en faydalı teknolojik buluşlar arasında yer alan trafik denetleme sistemi, trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetim altında tutulması, şehir hayatının kurallara uygun şekilde devam etmesi ve trafik düzenin korunmaya çalışması gibi pek çok amaca hizmet eder. Özelikle trafikte kural ihlali yapan araçların sensör yardımı ile tespit edilmesi ve plakanın görüntü işleme yazılımları sayesinde bulunması konusunda mükemmel bir teknolojiye sahip olan trafik denetleme sistemleri, sürücülerin daha dikkatli olmasını sağlar.

Trafik Denetleme Sisteminin Amacı Nedir?

Son teknoloji ürünü olan bu sistemin ilk kullanım amacı, sürücülerin kural ihlali yapmasında caydırıcılık ilkesinin azmi oranda etki göstermesini ve kazaların en aza düşürülmesini sağlamaktır. Bunun yanı sıra kural ihlali yaparak diğer sürücülerin can ve mal kaybına neden olacak davranışları sergileyen araçları tespit ederek kontrol altına almakta sistemin en önemli özelliklerinden biridir.

Trafik denetleme sistemi sayesinde insandan bağımsız olarak kullanılan teknoloji, sürücülerin her an izlediklerini bildirir ve buna göre kural ihlali her an kontrol altına alınır. Sistemin etkin olduğu noktalardan geçiş yapan araçların kayıtlı olan özlük verilerinin doğru olup olmadığı da sistem sayesinde kolaylıkla tespit edilir. Herhangi bir sorun çıkması durumunda araç ve sürücü ilgili mercilere bildirilerek kontrol altına alınır. Şehir içinde meydana gelebilecek olan tüm kural ihlallerinden kurtulmanın tek yolu trafik denetim sisteminin etkin olmasıdır.

Sistemin İçeriği ve Fonksiyonları

Trafik denetim sistemi, sürücülerin içerisinde olduğu trafik kültüre uygun bir şekilde geliştirilmiş ve dünya üzerinde kullanılan son teknolojiden faydalanılarak tasarlanmıştır. Sistemin fonksiyonları arasında kural ihlallinde bulunan kişilerin elektronik ortamda otomatik olarak tespit edilmesi ve tespit edilen kişilerin en kısa zamanda kontrol altına alınması yer alır.

Kural ihlalinde bulunan sürücülerin plaka tespiti de sistem sayesinde kolaylıkla elde edilir. Sistemin en kullanışlı özellikleri arasında tek bir merkez tarafından idare edilebilmesi, otomatik tanımlama teknolojisine sahip olması ve zaman, bölge gibi bilgiler ile sorgulama yapması yer alır.

Sistemin Genel Özellikleri Nelerdir?

Kural ihlallerinin en aza indirilmesini sağlayan trafik denetim sistemi, istenilen zaman aralığında kayıt yapma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra 7*24 saat hem kayıt altına alma hem de kayıt edilenleri saklama gibi muhteşem nitelikleri bünyesinde barındırır. Merkezi izleme özelliği sayesinde kural ihlaline en kısa zamanda müdahale etme şansı sağlar. En yüksek kaliteye ve çözünürlüğe sahip kamera sistemleri kullanılır.

Kural ihlalinin tespit edilmesi durumunda otomatik ceza faturası ve cezalandırma raporları gibi her ihlale uygun fatura formatı düzenlenir.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

Kars Eski Kaşar

Hem yöresel hem de farklı bir kahvaltılık denemek isteyenlerin tercihi olan Kars eski kaşar peyniri, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir