Anasayfa / Yaşam Haberleri / Yağlama Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Yağlama Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Sürtünme metal yüzeyler için zararlı bir faktördür. Sürtünmeyi engellemenin en iyi yolu, metali yağlamak olacaktır. Yağlama ekipmanları ile bu işlem kolaylıkla yapılabilir. Sürtünmenin çok olduğu metallerden verim alınamaz ve yüksek oranda iş kaybı yaşanabilir.

Ayrıca sürtünmeden kaynaklanan ısı sürtünmenin yaşandığı metalde deformasyonlara yol açar. Odaksan yağlama ekipmanları ile metalde ince yağ tabakası oluşturarak, sürtünmeyi büyük bir ölçüde engelleyebilirsiniz.

Sürtünmenin etkili bir yağlama işlemi ile engellenmesi ile birlikte daha fazla iş verimi elde edilir ve zaman israfının önüne geçilir.

Büyük İş Makinelerinde Profesyonel Çözüm

Büyük iş makinelerinin tam randıman ile çalışabilmesi için günlük olarak yağlanmaları gerekir. Bu işlem el ile yapmak zor hatta imkansızdır. Bu yüzden büyük iş makinelerinde kullanabileceğiniz, otomatik yağ basma makinelerini kullanmanız gerekir.

Büyük iş makinelerinde kullanılan hidrolik ve piston sistemleri, birbirlerinin üzerinden kayarak çalışır. Bu durumda yüksek oranda sürtünmeden bahsedebiliriz. Bu sürtünme giderilmediği zaman makine parçalarında aşınma meydana gelir ve parçalar kısa bir süre sonra kullanılmaz hale gelebilir.

Bu durumun giderilebilmesi için makine parçalarının günlük ve belirli periyotlar halinde yağlanmaları gerekir. İşlevsel yağ basma makineleri ile kısa sürede birçok iş makinesinin yağlanma ihtiyacını giderebilirsiniz.

Mobil Havalı Gres Pompaları

Mobil gres pompaları hava basıncı ile çalışır ve yüksek verimle kısa sürede birçok makine parçasının yağlama işlemini yapabilir. Pressol yağlama ekipmanları mantığından çalışırlar. Dakikada 1.100 gr yağ basabilme kapasitesine sahiptir.

Sıkıştırma oranı 50:1’dir ve uzun bir süre ekipmanı kullanabilirsiniz. 2-8 bar çalışma basıncı vardır. Yoğun olarak bulunan yağ elemanlarını büyük bir basınçla sorunsuz bir şekilde basabilir.

İçeriğinde; gres pompası, gres tabanca, z mafsal, sıyırıcı tabla, pompa bağlama braketi, pompa arabası, 5 metreye kadar gres hortumu ve kova kapağı bulunur. Seyyar olarak her ortamda sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Yağlama ekipmanları modelleri ve bu modellerin teknik özellikleri hakkında, http://odaksan.com.tr/ sitesinden daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sitede firmanın üretmiş olduğu diğer sanayi ekipmanlarını da bulabilirsiniz. En ekonomik çözümlere Odaksan ile ulaşabilirsiniz.

Editör: Hulusi Çınarlı

İlginizi Çekebilir

Yöresel Yemek Tarifleri

Çöç Adana başta olmak üzere Anadolu da sıklıkla görülen bir tariftir. Kıymalı ya da kıymasız …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir