Anasayfa / +Manşet / Sakarya’da Telaşlandıran Polis Tatbikatı

Sakarya’da Telaşlandıran Polis Tatbikatı

Sakarya’da 01.00 sularında yaklaşık 150 polis tatbikat yaptı. ‘Acil’ uyarısıyla yapılan tatbikatı vatandaşlar tehlikeli bir durum olduğunu sanarak meydanda toplandılar.

Sakarya’da polislerin olağanüstü durumlarda en kısa sürede toplamak amacıyla bin 150 polis ‘Güven 54’ isimli tatbikatta ‘acil’ kodlu mesaj sonrası Demokrasi Meydanı ve belirli noktalara toplanarak yoklamaya alındı. Polisleri görüp olumsuz bir durum olduğunu zanneden vatandaşlar Demokrasi Meydanı’nda toplandı.

İSTİRAHATTE OLAN POLİSLER ÇAĞIRILDI

Adapazarı kent merkezinde gece saat 01.00 sıralarında il genelinde görevli istirahatte olan bin 150 polisin ‘acil’ koduyla cep telefonlarına gelen mesajla belirlenen noktalara çağırıldı. Bu mesaj sonrasında emniyet müdürlüğünde görev yapan polis memurları Adapazarı Demokrasi Meydanı, Yenikent Polis Merkezi ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek toplanmaya başladı.

VALİ HÜSEYİN AVNİ COŞ’A TEKMİL VERDİLER

Silahlarıyla hazır bir şekilde motosikletler ve polis araçlarıyla gelen polisler, oluşturulan düzenle sıraya girdi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı daha sonra yoklama almak için Demokrasi Meydanı’na geldi. Meydanı dolduran yüzlerce polis Vali Coş karşısında tek tek tekmil verdi. Alanlarda komiserler, şube müdürleri ve müdür yardımcıları Emniyet Müdürü Pınarbaşı’na yapılan tatbikatla ilgili rapor verdi.

”YARIM SAAT İÇİNDE BURADA TOPLANDILAR”

Vali Hüseyin Avni Coş, tatbikatın olağanüstü durumlarda hazır bulunabilme durumunu test etmek amaçlı olduğunu belirterek, ”Bizim olağanüstü durumlara karşı önleme ve müdahale planlarımız var. Bu bağlamda hem il emniyet müdürlüğümüzün bu konuda hazırladığı planlar var. Bu planların zaman zaman prova edilmesi, denenmesi, tatbikat yapılması gerekiyor. Bu kapsamda bugün il emniyet müdürlüğümüzün bu planlar doğrultusunda bir tatbikatını gerçekleştirdik. Burada, Yenikent Polis Merkezi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nde arkadaşlarımıza hazırlanan bir mesaj var. Bunlar cep telefonlarına gönderiliyor. Yarım saat içinde arkadaşlarımız burada toplandılar” dedi.

VATANDAŞLAR İLGİYLE İZLEDİ

Polislerin toplandığını gören vatandaşlar olumsuz bir durum yaşandığını sanarak meydanda toplanırken, tatbikatı ilgiyle izledi. Vali Hüseyin Avni Coş yoklama sonunda polislere teşekkür ederek tatbikatı sonlandırdı.

Editör: Tuncay Tekin

İlginizi Çekebilir

uçak kazası

Yolcu Uçağı Düştü! Kurtulan Yok!

Rusya’nın Saratov Havayolları’na ait bir yolcu uçağı Moskova’da düştü. Tass haber ajansı, kazada kurtulan olmadığını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir